وکیل مالیاتی در تهران

وکیل مالیاتی در تهران

حقوق مالیاتی
بدون دیدگاه

وکیل مالیاتی فردی است که در حوزه دعاوی مالیاتی متخصص بوده و تسلط خاصی بر قوانین و مقررات مالیاتی، تصویب‌نامه ها، بخش نامه ها و علوم حسابرسی و حسابداری دارد. این فرد می تواند در رابطه با اختلافات و دعاوی حقوقی مانند اعتراض به مالیات بر عملکرد سالانه، مالیات ارزش افزوده و … وکالت مالیاتی قبول کند. همچنین وکیل مالیاتی می تواند بر برگ تشخیص مالیاتی اعتراض کرده و مراحل قانونی را طی کند.

در این مطلب شرح مختصری از وظایف وکیل مالیاتی و همچنین درمورد انواع دعاوی مالیاتی صحبت خواهد شد . برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

وکیل مالیاتی، وکیل پایه یک دادگستری با تجربه کار در دعاوی مالیاتی می باشد. برای دریافت مشاوره از وکیل نبوی وکیل پایه یک دادگستری با سابقه در انواع دعاوی مالیاتی تهران  با شماره 09216982591 تماس حاصل فرمایید و یا از فرم مشاوره حقوقی درخواست خود را ثبت نمائید.

 

وکیل مالیاتی

در قانون برای زمانی که یک نفر جرمی را در زمینه مالیات مرتکب می شود مجازاتی در نظر گرفته اند، در این زمان امکان شکایت نسبت به آن شخص وجود دارد. در چنین شرایطی، به این شکایت، شکایت مالیاتی و وکیلی که در این شکایات به پرونده رسیدگی می کند وکیل مالیاتی خواهد بود.

در صورتی که همزمان هم شاکی یک پرونده مالیاتی و هم  شکایت مالیاتی داشته باشید ، ملزم به داشتن یک وکیل مجرب در زمینه مالیاتی خواهید بود که با آشنایی کامل به قوانین و مجازات ها، بتواند شما را در پرونده همراهی نماید.

همه ی قوانین در ارتباط با جرم های مالیاتی در این پرونده ها مورد استفاده قرار می گیرند و وکیل شما باید مسلط به قوانین مرتبط با دعاوی مالیاتی باشد تا نسبت به حل پرونده ی شما اقدام نماید.

وکیل نبوی وکیل مالیاتی در تهران ؛ همراه شما در پیگیری و حل انواع پرونده های حقوقی و مالیاتی شما در کمترین زمان خواهد بود.

 

فرار مالیاتی

هر فعالیت قانونی یا غیرقانونی یک کسب‌وکار که با هدف اجتناب از پرداخت مالیات قانونی و یا کاهش آن فرار مالیاتی می‌گویند. فرار مالیاتی یک اصطلاح در رابطه با کارهایی می باشد که برای عدم پرداخت مالیات انجام میپذیرد و به این معنی است که مؤدی کمتر از میزانی قانونی خود، پرداخت مالیات را انجام دهد.

بر اساس قانون مجازات جرم فرار مالیاتی  بر اساس اقدامات صورت گرفته شخص ، مجازات درجه ۶ در نظر گرفته شده است:

در صورت تنظیم بر خلاف واقعیت اسناد، مدارک و دفاتر و استناد به آنها مودی به ‌عنوان مجرم شناخته می‌شود.

همچنین در صورت کتمان فعالیت اقتصادی خود یا درآمد حاصل از آن ، مودی به عنوان مجرم محسوب خواهد شد.

ممانعت مؤدی از دسترسی مأموران مالیاتی به اطلاعات اقتصادی یا مالی خود ، شامل مجازات میگردد .

عدم انجام تکالیف قانونی در رابطه با مالیات‌های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده ، مرتکب جرم شده ‌است. اگر مؤدی معاملات و قراردادهای خود را با نام دیگران تنظیم کند یا معاملات و قراردادهای دیگران را بر خلاف واقعیت به نام خود تنظیم کرده باشد، شامل مجازات این جرم می‌شود.

همچنین ممانعت از تنظیم و تسلیم اظهارنامه در خصوص درآمد و هزینه‌ها به مدت ۳ سال متوالی و عدم انجام تکالیف قانونی نیز موجب مجازات مؤدی خواهد شد.

استفاده از کارت بازرگانی دیگران توسط مؤدی برای فرار از پرداخت مالیات ،در اینجا مودی به‌عنوان متهم این عمل غیرقانونی شناخته می‌شود. مواردی که بیان شد مجازات شخص حقیقی است.

مجازات درجه ۶ :

حبس بیش از ۶ ماه تا ۲ سال ، جزای نقدی از ۲ تا ۸ میلیون تومان ، شلاق از ۳۱ تا ۷۴ ضربه، محرومیت از حقوق اجتماعی بیش ‌از ۶ ماه تا ۵ سال و انتشار حکم قطعی در رسانه‌ها را شامل می‌شود.

این مجازات‌ها درجه ۶ هستند و شخص حقیقی در صورت ارتکاب این جرم، به این مجازات محکوم خواهد شد.

پرونده های مالیاتی مودیان محترم را با دقت و در کمترین زمان ممکن پیگیری خواهند شد جهت هماهنگب با دفتر مجموعه با شماره 09216982591 تماس حاصل نمایید ..

وکیل مالیاتی با بروز رسانی منابع قوانین مالیاتی خود ، به عنوان منبعی برای موکلین برای آشنایی با مسائل مالیاتی مودیان خواهد بود .

 

وظایف یک وکیل مالیاتی شامل:

تحقیقات حقوقی:

وکیل مالیاتی با تسلط بر روش های تحیق در مورد مسائل و قوانین سیاست های مالیاتی و با بروز رسانی اطلاعات خود مودی محترم را در امور مالیاتی خود یاری مینماید . از آنجایی که قوانین به طور مکرر تغییر می کنند، وکیل مالیاتی با تسلط بر روش های تحقیقاتی از آخرین اسناد قانونی در جهت رفع مسائل حقوقی مودی استفاده نماید .

تهیه پیش نویس انواع اسناد حقوقی :

وکیل امور مالیاتی تهیه پیش نویس انواع مختلفی از اسناد، از جمله :

وصیت نامه،
قراردادهای مربوط به استخدام،
پرونده های قضایی
فرم های مالیاتی

را بر عهده دارد همچنین پیگیری و نگهداری اسناد مودیان محترم به صورت طبقه بندی شده از الزامات کاری یک وکیل مالیاتی مجرب میباشد .

پیشنهاد میگردد قبل از تهیه اسناد حقوقی خود از مشاوره ی وکیل نبوی در دفتر تهران با شماره 09216982591 استفاده نمایید .

 

رسیدگی به اختلافات مالیاتی

یکی دیگر از وظایف وکیل مالیاتی پیگیری و رفع اختلافات مربوط به تعهدات مالیاتی مودیان می باشد.

 

وکالت از موکلین در دادگاه

دفاع یا مشاوره  از موکلین در دادگاه ، مشاوره به موکلین در مورد مسائل حقوقی، موکلین معمولاً به دنبال راهنمایی در مورد مسائل مربوط به مالیات مانند بازنشستگی، وام مسکن و یا فرار مالیاتی هستند، به همین دلیل یک وکیل مالیات مجرب و حرفه ای باید با تسلط کافی بر تمامی قوانین مربوط به مالیات داشته و تا موکلین خود را در حل مسائل مالیاتی یاری نماید .

 

وکیل دعاوی مالیاتی

منظور از دعاوی مالیاتی اختلافاتی می باشد که میان مالیات دهندگان یا همان مؤدیان مالیاتی با سازمان امور مالیاتی در ارتباط با میزان مالیات و نحوه وصول آن ایجاد می شود. برای حل دعاوی مالیاتی باید به مراجع اختصاصی حل اختلاف مراجعه کرد.

در مرحله اول، دعاوی به صورت غیر قضایی قابل حل خواهند بود اما ممکن است اختلافات از طریق این مراجع حل نگردند. در این صورت مؤدی می تواند به دیوان عدالت اداری مراجعه کرده وپیگیری پرونده مالیاتی خود را انجام دهد . پس میتوان نتیجه گرفت در صورت مشاوره از  یک وکیل دعاوی مالیاتی کاربلد و پایه یک دادگستری میتواند کمک شایانی به حل و فصل پرونده مالیاتی شما در دادگاه نماید.

مشاوره و وکالت وکیل نبوی از شما در انواع دعاوی مالیاتی کافیست با شماره 09216982591 تماس حاصل نمایید.

 

در ایران مالیات به دو دسته تقسیم میشود:

مالیات مستقیم
مالیات غیر مستقیم

 

مالیات مستقیم :

یک پرداخت بدون واسطه فرد به دولت می باشد. به طور مثال دولت از درآمد کارمندانش به صورت مستفیم مالیات را دریافت میکند و یا حتی کسانی که در کشور حضور ندارند اما از داخل درآمدی کسب میکنند موظف به پرداخت مالیات می باشند در کل تمام کسانی که در ایران زندگی می کنند باید مالیات پرداخت کنند.

مالیات غیرمستقیم :

مالیاتی میباشد که از طرف مردم دریافت می شود ولی با وجود یک واسطه برای مثال شما یک کالا خریداری میکنید شاید تا به حال اسم مالیات برارزش افزوده به گوشتان خورده باشد که در واقع همان مالیات غیر مستقیم است که شما بابت خرید اون محصول به دولت پرداخت می کنید.

 

بهترین وکیل مالیاتی در تهران

همواره وکلای مختلفی در زمینه های مختلف مالیات وجود دارند که در پیش برد روند پرونده مالیاتی افراد کمک بسیار زیادی خواهند کرد. انواع وکلای مالیاتی عبارت اند از:

وکیل مالیات بر ارث
وکیل مالیات بر ارزش افزوده
وکیل مالیاتی دادگستری
وکیل مالیات دیوان
وکیل اظهارنامه مالیات بر ارث

 

مهمترین وظایف یک وکیل دعاوی مالیاتی و مشاور مالیاتی عبارت است از :

وکالت در دعاوی مالیات بر ارزش افزوده از وظایف یک وکیل مالیاتی می باشد. مشاور مالیاتی و وکیل مالیاتی قادر هستند تا بر موضوعات مختلف مالیاتی همانند مالیات بر نقل و انتقال و مالیات بر حقوق و … مشاوره های حقوقی ارائه کنند .

یک وکیل مشاوره مالیات توانایی دارد تا بر برگ تشخیص مالیاتی اعتراض کند. تهیه و تنظیم اظهارنامه های مالیاتی از وظایف وکلا و مشاوران مالیاتی میباشد.

وکیل مالیاتی میتواند با استفاده از تجربه و توانایی هایی که در این زمینه دارد با تنظیم لوایح مناسب و اعتراض بر مالیات و همچنین دفاعیات مناسب در هیئت های حل اختلاف مالیاتی را انجام دهد.

وکیل مالیاتی به قوانین و آیین‌نامه‌های مالیاتی تسلط داشته و با تسلط کامل بر استانداردهای مالی تعیین‌شده، به دفاع از اظهارنامه مالیاتی شرکتها می‌پردازد.

برای تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده  جهت مشاوره و وکالت وکیل نبوی با شماره 09216982591 تماس حاصل نمایید .

بخشی از نمونه قرارداد وکیل مالیاتی:

موکل : آقای / خانم …………………………………………… فرزند : …………………………………. بشناسنامه شماره ………………………. متولد …………………………….. صادره از ………………. به شماره ملی …………………………… ساکن …………………..……………..……………….. وکیل : آقای / خانم ……………… فرزند  ………….بشناسنامه شماره …………………………………. متولد ………………….. صادره از ……………. به شماره ملی ……….……………………………… ساکن…………………………………………………………… ………………….…………………………………

مورد وکالت : مراجعه به وزارت امور اقتصادی ودارائی، تابعه ممیزی ها، سرممیزی های مالیاتی، حوزه های مالیاتی، هیات حل اختلاف مالیاتی، شورای عالی مالیاتی، و احتمالا دادستان انتظامی مالیاتی در خصوص انجام امور مالیاتی، تسلیم اظهارنامه عند اللزوم شرکت در کمیسیون های بدوی و تجدیدنظر و رویت و اخذ اخطاریه ها قبول یا رد اعلام تشخیص ها اعتراض به آرا کمیسیونهای تشخیص، تجدیدنظر خواهی از آرا صادره، جوابگوئی و دفاع از حقوق موکل اعتراض به آرا صادره از طریق شورای عالی مالیاتی با حق تقدیم دادخواست به دیوان عدالت اداری ….

 

یکی از مهم ترین مراحل شکایت مالیاتی، تنظیم شکوائیه است. این مرحله باید طبق اصول و قواعد خاصی جلو برود تا به نتیجه مناسبی برسد و وکیل مالیاتی، با رعایت این اصول و قواعد به شما کمک خواهد کرد.

ضمن این که شما به راهنمایی یک وکیل مالیاتی با تجربه برای جمع آوری مدارک جهت ثابت کردن دعوی نیاز خواهید داشت.

در برخی موارد و با توجه به توافقات بین وکیل مالیاتی و موکل، ممکن است وکیل شما انجام بعضی از کار ها را به دست بگیرد ولی وظیفه اصلی وکیل مالیاتی این است که در دادگاه برای ثابت کردن دعوی شما حاضر باشد.

در دعوای مالیاتی، فقط یک بار امکان مطرح کردن دعوی وجود دارد و بنابراین لازم است که حتما از راهنمایی یک وکیل مجرب برای اثبات دعوی خود استفاده کنید.

 

مراجع رسیدگی به دعاوی مالیاتی
مرحله اداری و توسط مسئول ذیربط اداره مالیات
هیاتهای حل اختلاف مالیاتی بدوی و تجدیدنظر
شورای عالی مالیاتی
هیاًت‌های موضوع ماده ۲۵۱ مکرر قانون مالیات های مستقیم

بخشی از نمونه مکاتبات دعاوی مالیاتی:

به نام خدا

ریاست محترم و مستشاران گرامی شعبه 2 تجدیدنظر دیوان عدالت اداری

با اهداء سلام و احترام

موضوع : پرونده کلاسه  ….

درخواست ها:

1- صدور دستور موقت مبنی بر توقف اجرای رای مورد اعتراض هیات حل حل اختلاف مالیاتی

2- نقض رای بدوی و اعاده پرونده به هیات صادر کننده رای جهت رسیدگی مجدد

احتراماً اینجانب«سید احمد نبوی» به وکالت از شرکت «…» پیرو اعلام وکالت سابق و رفع نقص انجام گرفته از دادخواست ، بدین وسیله به طور خلاصه مراتب زیر را در جهت اثبات نادرستی ترتیب محاسبه و علی الراس نمودن مالیات شرکت تجدید نظرخواه به عرض رسانده و توجهاً به اینکه اجرای رای هیات حل اختلاف مالیاتی ………

در تنظیم شکواییه نکات خاص و مهمی نهفته است . قبل از تنظیم با وکیل نبوی از وکلای پایه یک دادگستری تهران، ، مسیر رسیدن به هدف را کوتاه نمایید .

 

بهترین وکیل مالیاتی در شهر تهران

وکالت مالیاتی، جزو پیچیده ترین موارد وکالت است و به همین دلیل اکثر مودیان محترم با توجه به سابقه و توانایی وکلا در زمینه ی حل و فصل پرونده های مالیاتی ، مسائل مالیاتی خود را به آنها می سپارند .

وکیل مالیاتی خوب، باید با درک و تحلیل با استفاده با تخصص و دانش خود نقش تعیین کننده ای در حل دعاوی داشته باشد و آشنایی وی به با قوانین اسلامی ، این امکان را به مودی محترم میدهد تا با کمک یک وکیل مالیاتی با تجربه موفقیت در حل و فصل پرونده خود را تضمین نماید .

از شاخصه های یک وکیل مالیاتی حرفه ای، علاوه بر تسلط بر تخصص و دانش لازم در زمینه جرائم مالیاتی ، دارای فن بیان شیوا و رسا و همچنین دارای روحیه مناسب برای استفاده درست از تخصص خود برای حل و فصل دعاوی مالیاتی مودیان محترم می باشد . همچنین آشنایی کامل با قوانین شرعی جهت پیگیری جرائمی که جزو اصطلاحات فقهی هستند تا به مودی در مسائل حقوقی برای حل دعاوی مالیاتی خود یاری رساند .

بهترین وکیل مالیاتی، کسی خواهد بود که مجموعه این ویژگی ها را در کنار یک دیگر دارا باشد.

وکیل نبوی از وکلای پایه یک دادگستری تهران، به شما کمک می کند تا با حضور یک وکیل مالیاتی با تجربه، بتوانید در کمترین زمان به حل و فصل دعوی مالیاتی خود بپردازید.

 

مشاوره رایگان وکیل مالیاتی

وکیل نبوی ، این امکان را برای شما فراهم کرده است که بتوانید بدون پرداخت هزینه مشاوره دریافت کنید. به این منظور کافیست تا از طریق یکی از روش های ارتباطی سایت، سوال خود را با مجموعه مطرح نمایید.

شما می توانید از طریق پشتیبانی سایت و یا شماره واتساپ با وکیل نبوی ، ارتباط برقرار کنید.

 

شماره تلفن وکیل مالیاتی

مشاوره و وکالت وکیل نبوی از شما در انواع دعاوی مالیاتی تهران در کمترین زمان ممکن با شماره 09216982591 تماس حاصل نمایید.

گاهی اوقات، نیازی به قرارداد با یک وکیل مالیاتی ندارید و تنها برای دریافت پاسخ برخی سوالات نیاز به مشاوره دارید. در چنین مواردی، نیازی به پرداخت حق وکیل مالیاتی ندارید و در واقع، حق الوکاله وکیل مالیاتی پرداخت نخواهید کرد و تنها حق مشاوره از شما اخذ خواهد شد.

پس از تماس با وکیل حرفه ای مجرب، در صورتی که به مشکلی برخورده باشید، می توانید راهنمایی لازم را دریافت نمایید.

 

وکیل انلاین مالیاتی رایگان

وکیل نبوی، امکان دریافت مشاوره آنلاین رایگان با وکیل مالیاتی را برای شما فراهم کرده است. می توانید به صورت آنلاین به یکی از وکلای مجموعه پیام داده و پرسش خود را مطرح نمایید تا در اسرع وقت به آن پاسخ داده شود.

 

هزینه وکیل مالیاتی

هزینه وکیل مالیاتی با توجه به دعوای مالیاتی و اموری که مودیان محترم با آنها روبرو هستند دارای تفاوت است و یک نرخ ثابت به عنوان حقوق وکیل مالیاتی تعیین نشده است که این امر با توافق بین شما و وکیل مالیاتی در ابتدای کار مشخص میگردد که مودی چه هزینه ای را  باید به وکیل مالیاتی خود پرداخت نماید .

وکیل نبوی از مجرب ترین وکلای دادگستری در رفع مسائل مالیاتی مودیان به شما کمک می کند تا با مناسب ترین هزینه ممکن، پرونده مالیاتی خود را حل و فصل نمایید.

سوالات متداول

به وکیل پایه یک دادگستری که با تجربه کار در حل و فصل دعاوی مالیاتی بوده است وکیل مالیاتی گفته می شود.

وظیفه وکیل مالیاتی رسیدگی و حل و فصل انواع دعاوی مالیاتی می باشد. همچنین تهیه انواع اسناد حقوقی از دیگر وظایف یک وکیل مالیاتی مجرب میباشد .

مجازات درجه ۶ شامل حبس بیش ‌از ۶ ماه تا ۲ سال، شلاق از ۳۰ تا ۷۴ ضربه ، جزای نقدی بیش ‌از ۲ تا ۸ میلیون تومان، محرومیت از حقوق اجتماعی به مدت بیش ‌از ۶ ماه تا ۵ سال و انتشار حکم محکومیت قطعی در رسانه‌ها خواهد داشت

4.9/5 - (12 امتیاز)
, , , , , , , , , , , , , , ,
مطالب مرتبط