وکیل ملکی در تهران

حقوق ملکی
بدون دیدگاه

در این مطلب شرح مختصری از وظایف وکیل ملکی در تهران و همچنین درمورد انواع دعاوی ملکی صحبت خواهد شد . برای آشنایی بیشتر با ما همراه باشید.

 

وکیل ملکی کیست؟

دعاوی ملکی از جمله دعاوی بسیار مهم در حوزه حقوق املاک را به اصلاح دعاوی ملکی گویند و وکالت این پرونده به وکیل ملکی سپرده میشود که در تسلط به قوانین مربوط به دعاوی ملکی توانسته باشد سابقه خوبی در زمینه حل فصل اینگونه دعاوی بدست آورده باشد . ما با معرفی وکیل نبوی وکیل پایه یک دادگستری با سابقه و تجربه در حل و فصل دعاوی ملکی شما را یاری میکنیم تا نسبت به حل و فصل دعاوی ملکی خود اقدام نمایید .

پرونده های ملکی را جز پیچیده ترین مسائل مطرح شده میدانند زیرا در این نوع پرونده ها شما با قوانین و مقررات گوناگونی که در شرایط متفاوت  بر املاک و مستغلات حاکم است و برای بسیاری از موکلین محترم پوشیده است وهمچنین با مشاهده تجاربی که موکلین محترم بدون استفاده از وکیل متخصص در دعاوی ملکی نسبت به طرح دعوا در محاکم دادگستری اقدام مینمایند داشته ایم که در انتها با نتایج نامطلوب برای آنان ختم  می شود ، وکیل نبوی به عنوان وکیل متخصص امور ثبتی و ملکی آماده ارائه خدمات به متقاضیان اختلافات و دعاوی ملکی می باشد.

 

ویژگی های وکیل ملکی

در بررسی خصوصیات یک وکیل دعاوی ملکی و ثبتی باید به این نکته توجه داشت که دارا بودن از سابقه طولانی در وکالت دعاوی ملکی از جمله خصوصیات برجسته یک وکیل ملکی معتبر می باشد ، تجربه در این زمینه حقوقی بسیار مهم است، زیرا واضح است که دعاوی ملکی برای موکلین محترم پرهزینه و بسیار با اهمیت هستند و همچنین با در نظر گرفتن قیمت ملک موضوع دعاوی این مساله را بسیار با ارزش مینماید . وکیل ملکی واراضی با تسلط بذ قوانین میتواند با ارائه جزییات متناسب  با شرایط متفاوت در دعاوی ملکی نسبت به حل و فصل و رسیدن به نتیجه مطلوب یاری نماید .

وکیل نبوی با قبول پرونده های دعاوی ملکی موکلین محترم ،  شمارا یاری مینماید تا در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه نسبت به حل و فصل مسائل ملکی خود اقدام نمایید .

لازم به ذکر است رسیدگی به امور دعاوی ملکی در دادگاه عمومی و حقوقی محل وقوع ملک ثبت و پیگیری میگردد.
همچنین ممکن است در برخی مسائل، اداره ثبت نسبت به دعاوی مالکیت اقدام کند. طبق قانون اداره ثبت باید تکلیف در این خصوص را تعیین کند که آیا ملک مشاع قابلیت افراز دارد یا نه؟ بحث تعیین تکلیف افراز یا عدم تفکیک املاک مشاعی که سابقه ثبت دارند از جمله اقدامات دعاوی ملکی می باشد.

 

چند نمونه از دعاوی ملکی :

 • الزام به تنظیم سند مالکیت
 • اثبات مالکیت
 • الزام به فک رهن
 • دعاوی الزام به رفع تصرف عدوانی
 • ابطال اجراییه و ثبتی
 • کلاهبرداری ملکی
 • بطلان معامله
 • دعاوی پیش فروش اپارتمان
 • استرداد مبیع
 • تخلیه املاک استیجاری
 • ملک مشاع
 • ابطال سند رسمی ملک
 • تحویل و تسلیم ملک
 • افراز و تفکیک ملک
 • اخذ صورت مجلس تفکیکی
 • فروش مال غیر اعم از منافع
 • فسخ قرارداد
 • دعاوی مشارکت در ساخت
 • وکیل اپارتمان
 • وکیل شهرداری
 • ثمن معامله
 • خلع ید
 • تخلیه ملک استیجاری
 • اخذ پایان کار شهرداری
 • اسناد مالکیت معارض
 • توقف عملیات اجرایی
 • مطالبه وجه التزام
 • ابطال رای داوری
 • وکیل سر قفلی

 

پیشنهاد میگردد قبل از تهیه , و تنظیم اسناد خود از مشاوره ی وکیل نبوی در دفتر تهران با شماره 09216982591 استفاده نمایید .

 

وکیل ملکی در زمینه دعاوی سرقفلی

وکیل سرقفلی اصطلاحی است که به وکیلی که برای دعاوی مطروحه در زمینه قوانین سرقفل دارای تجربه باشد را گویند و از وکلای ملکی محسوب میگردد ، در اینجا وجهی که مستاجر در جهت مالکیت بر منافع یک ملک تجاری به مالک ان پرداخت میکند را سرقفلی مینامند اما لازم به ذکر است که تنها مالکیت منافع واگذار میگردد و در اصل مالکیت اصلی و عین ملک تغییری نمی یابد و متعلق به مالک باقی میماند و برای استفاده ازملک تجاری قراردادی تحت عنوان قرارداد اجاره عقد میگردد و طی ان از سمت مستاجر اجاره بها به مالک تعلق میگیرد .

وکیل نبوی با ارائه راه کاره های موثر در حل و فصل دعاوی موکلین محترم در زمینه مسائل مربوط به سرقفلی و قرارداد های مرتبط با آن ، جهت مشاوره و آشنایی با قوانین مرتبط با دعاولی سرقفلی با وکیل نبوی با شماره  09216982591  تماس حاصل فرمایید.

 

انواع دعاوی ملکی

یکی از ویژگی های یک وکیل ملکی خوب این است که با دانش و مهارت در استفاده از انواع منابع بروز و اطلاع کامل از قوانین با توجه به شرایط موکلین محترم در دعاوی ثبتی و ملکی آنان، از بهترین و کم هزینه ترین راه نسبت به حل و فصل پرونده ملکی موکلین محترم اقدام نماید.

دعاوی ملکی به 3 دسته تقسیم میگردند:

 •  دعاوی مالکیت کیفری
 • مطالبات ملکی ثبت شده
 • دعاوی مالکیت حقوقی

این دعاوی مربوط به املاک هستند با توجه به شرایط و ارزش موضوع مورد دعوی در آن لازم است تا وکیلی با دانش و تجربه خوب و موفق مورد استفاده قرار گیرد به طوری که کوچکترین اشتباه در تصمیمات و ارائه راه کار های پر هزینه موکلین محترم را در یک فرآیند طولانی با صرف هزینه های بالا و در نهایت نیز ممکن است رضایت موکلین محترم از حکم صادره جلب نگردد و این مساله بکار گیری از تجربه و دانش در کنار یکدیگر را برای حل و فصل مسائل حقوقی بیش از بیش با اهمیت میگرداند.
از جمله با اهمیت ترین مسائلی که باید توسط یک وکیل ملکی در نظر گرفته شود و از موضوعات کلیدی در دعاوی ملکی است که وکلای دارای تخصص در امور املاک همیشه به آن می پردازند.

آماده سازی سند رسمی انتقال ملک

از مهمترین موضوعات در ارتباط با دعاوی ملکی، خرید و فروش ملک می باشد و مال های غیر منقول نیز شاما آن میگردد . زمانیکه شخصی ملکی را از فروشنده خریداری کرده است و پس از آن فروشنده به هر دلیلی از انتقال سند به خریدار خودداری نماید . خریدار نیز برای طرح دعوی در مراجع ذیصلاح به وکیل ملکی مراجعه می نماید.

الزام تهیه و تنظیم قرارداد اجاره رسمی

ماده 47 کلیه مواردی را که موجر باید به موجب قانون و قرارداد ملزم به آن باشد ذکر گردیده است . زمانی که مستاجر ملکی را از موجر اجاره می دهد، موظف به تنظیم قرارداد و سند است و موجر باید تا پایان قرارداد به تعهدات خود عمل کند. در صورتی که موجر به هر دلیلی از تنظیم اجاره نامه امتناع کند، مستاجر با کمک از وکیل امور ملکی اقامه دعوی می نماید. بنابراین در ادامه لازم است برای مورد اجاره سند تنظیم شود.

 

نکات مهم در املاک و مستغلات

– در قراردادهای ملکی ابتدا لازم است بررسی شود که آیا شرط داوری در قرارداد قید شده است یا خیر. اگر شرط داوری در قرارداد قید شده باشد، هر اقدامی در انجام تعهدات این قرارداد باید از طریق مراجع داوری حل و فصل گردد.
– مشخص بودن مالک اصلی ملک لازم است چرن در بسیاری از دعاوی ملکی باید صاحب مال نیز طرف دعوا باشد هر چند ممکن است نامی از مالک اصلی ملک در قرارداد نیامده باشد.
– همچنین پیگیری شود آیا ملک وقف نبوده باشد و یا مسائل دیگری همچون ارتباط با مسکن مهر ،پیگیری جهت اثبات مالکیت زمین انجام گیرد.
-لازم است علیه کلیه خریداران قبلی اقامه دعوی گردد و خریداران کسانی هستند که در گذشته ملک را خریده و فروخته اند تا به آخرین خریدار رسیده است.
– باید این نکته را توجه کرد که قرارداد تنظیمی توسط نماینده (وکالت) تهیه گردیده است یا اینکه شخص آن را تهیه نموده است .

در بسیاری از مطالبات مربوط به املاک با در نظر گرفتن تمایل به سرمایه گذاری در حوزه املاک،و مخصوصا در زمینه پیش فروش املاک است و افزایش هزینه مواد اولیه در ساخت و ساز، بسیاری از سازندگان با مشکل مواجه می نماید و در بسیاری از قراردادها پیش فروش به همین دلیل با تاخیر انجام می گردد.

 

وکیل ملکی در زمینه دعاوی خلع ید

زمانیکه که ملک شخصی بنا به هر دلیلی به تصرف شخص دیگری در آمده باشد و مدت زمان تصرف آن شخص به اتمام رسیده باشد ، مالک اصلی ملک میتواند با دریافت مشاوره از وکیل با تجربه در خلع ید و ارائه دادخواست متناسب با شرایط به مراجع قضایی ،نسبت به خروج متصرف اقدام نماید .

برای درک بهتر تفاوت دعوی خلع ید و تصرف عدوانی با مراجعه به ماده یک قانون اجرای احکام در زمینه خلع ید در می یابیم که در فرآیند پیگیری ابتدا باید حکم قطعی صادر گردد و سپس اجرا خواهد شد اما در تصرف عدوانی از آنجا که به سرعت اجرایی میشود الزامی به قطعیت و اجراییه نمی باشد و وکیل ملکی میتواند در این شرایط درخواست تجدیدنظر دهد و مانعی نخواهد داشت .
روند رسیدگی در دعوی خلع ید همراه با تشریفات دادرسی خواهد بود و به نوعی طی کردن مسیر آن الزامی می باشد ولی در تصرف عدوانی الزامی برای آن دیده نشده است . .
در خلع ید تنها وکیل ملکی و یا نماینده قانونی و یا اشخاص ذینفع حق شکایت دارند اما در زمینه تصرف عدوانی الزامی بر مالک بودن شاکی نمیباشد و مستاجر و یا هر شخص که نمایندگی مالک را بر عهده داشته باشد می تواند شکایت را ثبت و پیگیری نماید .

از دیگر ویژگی های وکیل ملکی با تجربه این است که با تسلط بر قوانین مختلف ، مبنای ارزش معاملاتی ملک را تعیین نماید و به صورت دقیق از شرایط سنجیدن و معیار های آن آگاهی و تسلط داشته باشد .

یک وکیل ملکی مجرب با اطلاع از سایر نکات مهم از جمله اینکه ماده 100 قانون شهرداری و تبصره های آن کجا قابل اجرا می باشند  و ماده 64 قانون مالیات های مستقیم را چه زمان و با چه مدارکی باید ارائه داد و در نهایت اینکه با تکیه بر بیان شیوا در زمانبندی مناسب نسبت به دفاع از حقوق موکلین محترم اقدام نماید .

 

اخذ پایان کار با همراهی یک وکیل ملکی مجرب

دارا بودن پایان کار ساختمانی نشان میدهد که ملک ساخته شده دارای تخلف ساختمانی نمیباشد و براساس معیارهای فنی و مهندسی صحیح و کاملاً مورد تایید شهرداری قرار گرفته است و مالک پس از اخذ پایان کار می تواند نسبت به دریافت صورت مجلس تفکیکی از اداره ثبت محل نیز اقدام نماید و همچنین بر مبنای دو بند پیشین مالک میتواند نسبت به دریافت سند شش دانگ تفکیکی تک برگ اقدام نماید .
رسیدگی و پیگیری امور جاری در دعاوی ملکی توسط ذینفع مستلزم صرف زمان زیاد خواهد بود و هم بدلیل اینکه روند رسیدگی دارای پیچیدگی های فراوان اداری و حقوقی میباشد باید آگاهی کامل نسبت به شرایط خود در روند رسیدگی را بررسی و با اتخاذ راه حل های متناسب روند رسیدگی را سرعت بخشید حال که با حضور و مشاوره از وکیل ملکی در فرآیند مربوط به پرونده دعوی ملکی را در زمانی کمتر و بدون مشکلات معمول در روند رسیدگی پرونده ها از سوی ادارات و مطمئنا با صرف هزینه بسیار کمتر به انجام میرسانید . لازم به ذکر است که هزینه وکالت وکیل ملکی پایه یک دادگستری یک مقدار ثابت می باشد و در مقابل مبلغی که برای ملک می پردازید بسیار اندک خواهد بود.

 

دلایل استفاده از وکیل ملکی در دعاوی ملکی

شما در بسیاری از مسائل حقوق مالی که ممکن است سود و زیان اشخاص در آنها انتقال یابد ، نیاز به حضور یک وکیل با دانش و کار بلد در زمینه ملک در شهر تهران را احساس خواهید نمود.

برای دریافت مشاوره در زمینه دعاوی ملکی از وکیل نبوی با شماره 09216982591  تماس حاصل نمایید .

شیوه ارائه دعوی از اهمیت بسیاری برخوردار است زیرا در جریان رسیدگی دعوی نقش تعیین کننده ای در مشخص شدن حدود حقوق صاحبان دعوی را خواهد داشت و در واقع مبنا قرار خواهد گرفت ، مکررا مشاهده گردیده است که شخص به دلیل بی تجربگی فردی و عدم آگاهی از قوانین حاکم بر املاک و شرایط آن ، روند رسیدگی پرونده را ناخواسته دچار مشکل گردانده و بعد از رسیدگی در زمان بیشتر و گذراندن مراحل اضافی و صرف هزینه در ادامه روند رسیدگی و گاها با رسیدن به پیچیدگی ها و سختی ها از تلاش برای رسیدن به هدف و نتیجه مطلوب نا امید و از ادامه دادن مسیر منصرف گردیده اند از این رو سپردن این مسئولیت مهم به یک وکیل ملکی با سابقه مفید در حل و فصل دعاوی ملکی ، موکلین محترم می توانند با خیالی آسوده نسبت به طی نمودن مسیر رسیدگی و پیگیری مراحل تا رسیدن به نتیجه مطلوب را سپری نمایند .

اینکه همیشه امکان ضایع شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند وجود خواهد داشت و دعاوی ملکی متفاوتی از جمله سرقفلی ، فسخ قرارداد ، تخلیه ملک مسکونی ، دعوی تصرف عدوانی و غیره هستند که با تضییع حق افراد در هر کدام از آن ها ، فرد متحمل زیان مالی بزرگی خواهد گردید پس پیشنهاد میگردد موکلین محترم به منظور رسیدگی به این گونه دعاوی با سپردن دعاوی خود به یک وکیل ملکی با دانش و متعهد نسبت به حل و فصل پرونده دعوی ملکی اقدام نمایند . یک وکیل ملکی با تجربه و با دانش در زمینه دعاوی ملکی میتواند با ارائه راه حل های موثردر برابر مسائل خاص در پیچیدگی های رسیدگی دعاوی نقش تعیین کننده ای در روند رسیدگی و کسب نتیجه مطلوب را ایفا نماید .

 

وظایف وکیل ملکی

از مهمترین وظایف یک وکیل ملکی اقدام به موقع روند رسیدگی به پرونده های ملکی خواهد بود . به این دلیل که در دعاوی و مسائل ملکی زمان انجام اقدامات قانونی از اهمیت بسیاریبرخوردار است و چنانچه در زمان درست اقدامات لازم انجام نگردد ممکن است که نتایج زیان بار و غیرقابل جبرانی بر شخص به بار آورد پس وکیل لکی با تجربه ی خود در برنامه ریزی و زمانبندی اجرای امور نسبت به اجرای آن اقدامات لازم را صورت داده تا موکلین محترم متحمل ضرر و زیان نگردند .
همچنین وکیل ملکی با تسلط بر روش های تحقیقاتی تمامی اطلاعات لازم ملکی را کسب و مدارک مرتبط با موضوع دعوی را جمع آوری نماید . زیرا در دعاوی ملکی مدارک و اطلاعات از اهمیت بسیاری برخوردار است در روند رسیدگی تاثیر گذار خواهد بود . وکلای دادگستری همگی توانایی این را دارند تا در تمامی دعاوی اعم از خانواده ، کیفری و حقوقی به وکالت بپردازند . اما موضوعات ملکی اضافه بر دانش حقوقی وکیل ، نیازمند تجربه بالای انجام امور ملکی میباشد . از دیگر وظایف وکیل ملکی در مقابله با مسائل و مشکلات در روند رسیگی دعاوی ملکی این سات که با صبوری و دقت بسیار بالا در تحلیل شرایط دعوی نسبت به ارائه راهکار های متناسب با شرایط پرونده تصمیمات درست را اتخاذ نماید تا در نهایت نتیجه مطلوب حاصل آید .

عدم تسلط بر قوانین و مقررات املاک و همچنین نا آگاهی مردم با قوانین املاک و مستغلات، نه تنها روند رسیدگی و پیگیری امور مربوط به دعاوی ملکی را طولانی میکند ، بلکه در بسیاری از موارد شخص به نتیجه مطلوبی نمی رسد.  با در نظر گرفتن  تصمیمات حیاتی و اهمیت دعاوی مدنی در دعاوی ملکی ، لازم است هر کدام از دوطرف از دانش یک وکیل ملکی مجرب برای جلوگیری از تضییع حقوق خود و در ادامه برای حفاظت از منافع خود بهره ببرند.

وکیل متخصص ملکی با آشنایی بر قوانین مربوط به ملک به شما کمک خواهد کرد تا از  ضرر و زیانی که ممکن است کلاهبرداران به شما وارد کنند جلوگیری نمایید.

 

وکیل ملکی در تهران

وکیل نبوی وکیل ملکی پایه یک دادگستری در شهر تهران آماده ارائه خدمات وکیل ملکی به شما موکلین محترم در تمامی ضمینه های دعاوی ملکی می باشد . برای مشاوره با شماره 09216982591 تماس حاصل نمایید .

وکیل ملکی آنلاین

شما میتوانید با مراجعه به سایت وکیل نبوی از امکانات مشاوره آنلاین در زمینه دعاوی ملکی بهره ببرید و پس از مشاوره با آشنایی کامل از قوانین مرتبط با شرایط پرونده خود نسبت به رسیدگی به آن اقدام نمایید .

شما می توانید از طریق پشتیبانی سایت و یا شماره واتساپ 09216982591 با وکیل نبوی ، ارتباط برقرار نمایید.

 

سوالات متداول
وکیل ملکی وکیلی می باشد که در رابطه با کلیه امور ثبتی و ملکی و همچنین قوانین مربوط به املاک و مستغلات اطلاعات کافی داشته و به موکلین خود در حل و فصل انواع دعاوی ملکی یاری میرساند.

وظیفه وکیل ملکی رسیدگی و حل و فصل انواع دعاوی ملکی می باشد. همچنین تهیه انواع اسناد و مدارک مرتبط با موضوع مورد دعوی از دیگر وظایف یک وکیل ملکی با تجربه میباشد

وکیل نبوی با قبول پرونده های دعاوی ملکی موکلین محترم ، شما را یاری می نماید تا در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه نسبت به حل و فصل مسائل ملکی خود اقدام نمایید .

5/5 - (1 امتیاز)
, , , , , ,
مطالب مرتبط