وکیل طلاق در تهران

حقوق خانواده
بدون دیدگاه

وکیل طلاق در تهران پروانه وکالت استانداردی دارد و به‌طور معمول تخصص خاص خود را در دانشگاه‌های معتبر ایران و جهان دریافت کرده‌ است. وکیل طلاقی که در حوزه قضایی خانواده تهران تجربه و تخصص کافی دارد، می‌تواند پرونده شما را با دقت و تبحر بالایی مدیریت کند و میزان خطا و شکست در پرونده را به حداقل برساند. وکیل طلاق در تهران تأثیر قابل ملاحظه‌ای در روند پرونده شما خواهد داشت و در مسائلی مانند وصول یا بذل مهریه، نحوه پرداخت اقساط مهریه، اثر بخشش مهریه بر بلا عرضه، قطعی شدن حکم طلاق توافقی، مسائل مرتبط با حضانت یا سلب حضانت فرزند و… شما را راهنمایی و آگاه خواهد کرد.

تمامی این موارد از جمله مسائل حیاتی هستند که باعث نگرانی زوجین می‌شوند و داشتن یک وکیل کاربلد می‌تواند تمام این نگرانی‌ها را برطرف کند. با انتخاب یک وکیل طلاق قابل اعتماد و حرفه‌ای می‌توانید در این فرآیند آرامش و اطمینان بیشتری پیدا کنید و با سرعت و کیفیت بالایی مراحل طلاق را به اتمام برسانید.

جهت دریافت مشاوره از وکیل نبوی وکیل پایه یک دادگستری با سابقه در انواع دعاوی خانواده با شماره 09216982591 تماس حاصل فرمایید.

 

وکیل طلاق در تهران کیست؟

اگر در زندگی مشترک به مرحله‌ای رسیدید که دیگر قصد ادامه آن‌ را ندارید باید برای حفظ منافع خود از یک وکیل خبره کمک بگیرید. هنگامی که امنیت مالی آینده یا روابط شما با فرزندانتان امکان دارد به خطر بیفتد، نباید به تنهایی وارد عمل شوید زیرا حضور یک وکیل می‌تواند تاثیر قابل توجهی در این مسیر داشته باشد. وکیل طلاق در تهران به شخصی گفته می‌شود که با دانش و تخصص خود در پرونده‌های مرتبط با دعاوی متعدد و به‌خصوص حقوق خانواده می‌تواند در دعوای طلاق، شما را تا رسیدن به موفقیت همراهی کند. حتی اگر قصد گرفتن وکیل را ندارید حتما پیش از دادخواست طلاق با یک وکیل حرفه‌ای و با تجربه مشورت کنید زیرا این کار می‌تواند در اجرای این فرآیند کمک‌کننده باشد. یک وکیل طلاق می‌تواند در دعاوی خانوادگی مانند طلاق، نفقه، مهریه و حضانت شما را به صورت کاملا اصولی و تخصصی همراهی کند تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

انواع طلاق

طلاق با توجه به اعتبار درخواست‌کننده به سه نوع مختلف تقسیم می‌شود که به شرح زیر هستند:

 • طلاق از طرف مرد

با توجه به قانون مدنی در ماده ۱۱۳۳ مرد این اجازه را دارد با رعایت شرایط تعیین شده در این قانون از دادگاه درخواست طلاق کند. برای دادخواست طلاق مرد باید گواهی عدم امکان سازش را به دادگاه ارائه دهد و بعد از اثبات این که امکان ادامه زندگی مشترک برای او وجود ندارد، طلاق بگیرد. بنابراین برای اینکه این مراحل به‌صورت اصولی و در کمترین زمان و بدون درگیری و مشکل طی شود بهتر است این فرآیند را به وکیل طلاق در تهران بسپارد.

 • طلاق توافقی

در طلاق توافقی، زن و مرد تصمیم می‌گیرند تا به‌صورت مسالمت‌آمیز به زندگی زناشویی خود پایان دهند و از هم طلاق بگیرند. این اقدام در اغلب مواقع با توجه به توافق زوجین انجام می‌شود و هر دو طرف باید به یک توافق نهایی برسند. در این نوع طلاق برخلاف انواع دیگر طلاق به اثبات عسر یا حرج یا درخواست از دادگاه برای صدور حکم طلاق نیازی نیست. در طلاق توافقی  حضور یک وکیل متخصص در امور خانواده برای حفظ حقوق طرفین حیاتی و ضروری است.

 • طلاق از طرف زن

طلاق از طرف زن می‌تواند به دو صورت انجام شود در روش اول، وکالت در طلاق است. در این حالت زن به عنوان صاحب حق طلاق، وکیلی برای خود انتخاب می‌کند تا بتواند از این حق استفاده کند و از همسرش طلاق بگیرد. البته این وکالت بیانگر این نیست که زن هر زمانی که بخواهد می‌تواند طلاق بگیرد زیرا مراحل و شرایطی دارد. روش دوم برای طلاق از طرف زن، اعلام شرایط عسر و حرج و… است و به این طریق طلاق صورت می‌گیرد. بنابراین کمک گرفتن از وکیل طلاق در تهران می‌تواند این مسیر را بدون خسارت و تنش به پایان برساند‌.

 

نقش وکیل طلاق در فرآیند دادرسی

وکیل طلاق در تهران از جمله مهم‌ترین و بزرگ‌ترین نقش‌های حقوقی است که در روند دادرسی طلاق تاثیر بسزایی دارد. وکیل طلاق مسئولیت بسیار مهم و بزرگی را برعهده دارد و باید برای حفظ حقوق و منافع موکل خود تمام تلاش خود را بکار بگیرد. او باید در حوزه حقوق خانواده و طلاق از تخصص و تجربه کافی برخوردار باشد تا بتواند بهترین نتیجه را برای موکل خود به‌ ارمغان بیاورد. وکیل طلاق برای اینکه بتواند در هنگام مذاکره و حل اختلاف با طرف مقابل ارتباط برقرار کند باید مهارت و قدرت سخنوری بالایی داشته باشد. همچنین وکیل طلاق باید در هنگام روبرو‌شدن با شرایط سخت و پیچیده انعطاف پذیری و قدرت تحمل بالایی داشته باشد. وکیل طلاق در تهران باید با دقت به موکل خود گوش فرا دهد و تمام نیازهای او را به خوبی درک کند. او باید بتواند به موکل خود روش‌های متعددی را برای رسیدن به یک توافق عادلانه و منصفانه پیشنهاد دهد و او را در انتخاب مسیر حمایت کند‌‌. از دیگر ویژگی‌های یک وکیل خوب می‌توان به منظم و مسئولیت‌پذیر بودن اشاره کرد. او باید در زمان مقرر و با دقت تمام مدارک و اسناد لازم را جمع‌آوری و تهیه کند تا بتواند دفاع قوی و موثری برای موکل خود ارائه دهد. در نتیجه وکیل طلاق باید به عنوان نماینده حقوقی موکل خود در تمامی جلسات دادگاه حضور داشته باشد و از همه توانایی‌های حرفه‌ای خود به‌منظور حل و فصل دعاوی طلاق بهره ببرد. او باید با دقت به کلیه جزئیات پرونده توجه کند و از تمام مراحل و روند دادرسی مطلع باشد تا بتواند بهترین حمایت را برای موکل خود ارائه دهد و دریافت و حفظ حقوق و منافع او را تضمین کند.

 

ضرورت وکالتنامه در موارد طلاق

در اغلب مواقع مرد حق طلاق را به زن واگذار می‌کند و این وکالت به زن این اجازه را می‌دهد تا با در اختیار داشتن وکالتنامه در هر زمان که بخواهد از همسر خود جدا شود. در این شرایط، انتخاب یک وکیل طلاق در تهران امری الزامی است و فرد بدون حضور وکیل نمی‌تواند دادخواست طلاق را پیگیری کند. وکیل براساس تجربه‌ای که در این زمینه دارد، درخواست طلاق را تنظیم می‌کند و در دادگاه خانواده ارائه می‌دهد. البته امکان دارد هر دو طرف وکیل خود را داشته باشند و در این صورت وکلا با یکدیگر هماهنگی‌های لازم را انجام خواهند داد.

 

وکیل طلاق مشترک بین زوجین

یکی از سؤالات پرتکراری که در پرونده‌های طلاق مطرح می‌شود این است که آیا زوجین می‌توانند برای مقرون به‌صرفه‌تر شدن هزینه‌های طلاق وکیل مشترک داشته باشند که در پاسخ باید گفت چنین چیزی صحیح و اصولی نیست. زیرا شما نمی‌توانید در یک پرونده طلاق با همسر خود وکیل مشترکی داشته باشید حتی اگر به صورت معقول با هم به توافق برسید. حتی اگر در خصوص کلیه موضوعات اصلی پرونده خود به تفاهم رسیده باشید باز هم چنین چیزی امکان‌پذیر نیست. با توجه به اینکه زوجین طرف مقابل به‌شمار می‌روند این مسئله باعث ایجاد تضاد منافع غیر مجاز بر اساس قواعد اخلاقی حاکم بر حرفه وکالت می‌شود.  در صورتی که زوجین از میانجی‌گری برای حل کردن اختلافات و طلاق بهره ببرند، می‌توانند از وکیل که به عنوان میانجی فعالیت می‌‌کند بخواهند یک وکیل برای کمک به آن‌ها در طول میانجی‌گری معرفی و انتخاب کنند.

 

مزایای داشتن وکیل طلاق در تهران

به‌طور معمول پرونده‌های طلاق بدون وکیل به سختی به نتیجه می‌رسند چرا که زوجین به طور کامل با قوانین آشنا نیستند و امکان دارد با رفتار خود باعث بروز مشکل شوند. از جمله مزیت‌های داشتن وکیل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • آشنایی و تسلط کامل به مواد قانونی طلاق به‌ویژه مواد 1127 تا 1133 قانون مدنی و استفاده مناسب در روند پرونده
 • آشنایی با مراحل طلاق توافقی و نیز طلاق از سمت زن و شوهر
 • پیگیری دائمی و سریع پرونده به ویژه در طلاق از سمت زوج
 • ارائه روانشناسی مناسب از شرایط زوجین و کمک برای کاهش آسیب‌های ناشی از طلاق و هوشمندی و ذکاوت به منظور رعایت مصلحت موکل و عدم تضییع حقوق مادی و معنوی او

 

وظایف وکیل طلاق در تهران

همان‌طور که گفته شد داشتن وکیل برای طی کردن فرآیند طلاق می‌تواند بسیار تاثیرگذار باشد و برخی از مهم‌ترین وظایف وکیل طلاق در تهران عبارتند از:

 • ارائه مشاوره حقوقی

وکیل باید به موکل خود مشاوره حقوقی ارائه دهد و در خصوص موضوعات مربوط به طلاق نظیر مهریه، نفقه، حضانت، تقسیم دارایی‌ها، حقوق کودکان و… راهنمایی‌های لازم را انجام دهد.

 • تنظیم دادخواست و لایحه

وکیل طلاق موظف است دادخواست، لایحه و شکایت‌های مربوط به بحث وکالت طلاق را تنظیم کرده و با ثبت دادخواست فرآیند دادرسی را شروع کند.

 • حضور در جلسات دادگاهی

وکیل باید از زمان آغاز فرایند دادرسی تا پایان آن به نمایندگی از موکل خود در کلیه جلسات دادگاه حضور پیدا کند. همچنین از دیگر وظایف وکیل طلاق در تهران برعهده گرفتن مسئولیت انجام هرگونه تجدید نظر، واخواهی و اعتراض فوق‌العاده به آراء است. در شرایطی که وکیل طلاق داشته باشید به حضور شما در هیچ مرحله‌ای از پروسه طلاق نیاز نیست.

 • حضور در مراجع قضایی و سایر نهادها

وکیل باید در کلیه مراجع قضایی، داوری،  نهادهای دولتی و غیردولتی که  با وکالت طلاق و مهریه در ارتباط هستند حضور داشته باشد و امور مرتبط با آن را انجام دهد.

 

هزینه وکیل طلاق در تهران

به‌طور معمول پرداخت حق‌الوکاله با توجه به قرارداد و توافقاتی  که بین وکیل و موکل صورت می‌گیرد تعیین می‌شود و در اکثر موارد موکل باید مبلغ مورد توافق را به وکیل طلاق پرداخت کند. علاوه‌بر این هزینه وکیل طلاق در تهران به عوامل متعددی نظیر نوع طلاق، توافق یا عدم توافق زوجین، تجربه و تخصص وکیل، موقعیت جغرافیایی و… بستگی دارد. برخی از هزینه‌های ناشی از دادخواست طلاق به شرح زیر هستند:

 • هزینه تنظیم و ثبت دادخواست
 • پرداخت هزینه به دفتر طلاق برای جاری کردن صیغه طلاق
 • جلسات مشاوره قبل از طلاق
 • هزینه دادرسی
 • هزینه اعتراض به تجدید نظر و رای دادگاه بدوی

بنابراین حق الزحمه وکیل طلاق در تهران بر اساس نوع خدماتی که ارائه می‌دهد و نیازهای حقوقی زوجین متغیر است.

 

مدارک مورد نیاز برای طلاق

اثبات هر ادعایی در دادگاه از جمله طلاق با ارائه مدارک و اسناد گوناگون صورت می‌گیرد و قاضی تنها با اظهارات شفاهی طرفین، نمی‌تواند حکم مقتضی را صادر کند. از جمله مهم‌ترین این مدارکی که شما باید به وکیل طلاق ارائه دهید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مدارک هویتی زوج و زوجه (شناسنامه، کارت ملی و…)
 • عقدنامه و سند ازدواج
 • وکالتنامه محضری طلاق ( برای زنی که حق طلاق دارد.)
 • وکالتنامه وکیل
 • مدارک مربوط به نتایج مشاوره طلاق
 • گواهی عدم بارداری زوجه ( وقتی طلاق به درخواست زن باشد.)
 • اسناد مربوط به پرداخت مهریه

 

وکیل طلاق توافقی در تهران

وکیل طلاق توافقی با درک نیاز‌های زوجین برای انجام یک پرونده طلاق تلاش می‌کند تا این مراحل را در کمترین زمان و تنش و درگیری به سرانجام برساند. از این‌رو در دعاوی طلاق داشتن یک وکیل برای هر طرف، بسیار حائز اهمیت است. وکلای متخصص و باتجربه  تهران می‌توانند به بهترین شکل ممکن فرآیند طلاق توافقی را به نتیجه برسانند و وکیل طلاق توافقی باید در این زمینه اطلاعات و تخصص کافی داشته باشد و بتواند یک توافق منصفانه و قابل قبول برای هر دو طرف ایجاد کند. همچنین، وکیل انتخابی باید به شما این اطمینان را بدهد که حقوق و منافع شما در زمان تنظیم توافقنامه حفظ خواهد شد. بنابراین زوجین در هنگام طلاق توافقی با داشتن وکیل می‌توانند با اطمینان و آرامش بیشتری مراحل متعدد طلاق را طی کنند و از رفع مسائل مهمی نظیر مهریه، حضانت فرزندان هیچ نگرانی نداشته باشند‌.

 

سخن پایانی

در حال حاضر در جامعه‌ی کنونی  مسائل بسیار زیادی وجود دارد که می‌تواند با رخ دادن آن‌ها افراد به خدمات یک وکیل نیاز داشته باشند. از جمله این مشکلات می‌توان به مسئله طلاق اشاره کرد که یکی از سخت‌ترین و پرالتهاب‌ترین مسائل حقوقی است. انتخاب بهترین وکیل طلاق در تهران می‌تواند نقش موثری در طی کردن مراحل طلاق داشته باشد و این فرآیند دشوار را بهتر و با کمترین تنش و دردسر به پایان برساند.

وکیل طلاق این توانایی را دارد تا شما را در این مسیر راهنمایی کرده و او می‌تواند در فرایند تفکیک و تقسیم دارایی‌ها تعیین موضوعات مرتبط با نگهداری فرزندان و… زوجین را آگاه کند. در نتیجه حتما از تجربه و تخصص کافی وکیل در این زمینه مطمئن شوید تا بتواند در این مسیر به درستی شما را همراهی کند انتخاب یک وکیل خبره و حرفه‌ای تاثیر زیادی در نتیجه پرونده شما خواهد داشت.

شما می توانید از طریق پشتیبانی سایت و یا شماره واتس اپ با وکیل نبوی ارتباط برقرار کنید.

 

4.8/5 - (13 امتیاز)
, , , , , , , , , , , , , , , ,
مطالب مرتبط